Българският вратар Димитър Иванков не допусна гол в пореден мач за своя Кайзериспор. Този път националният страж запази мрежата си „суха” в градското дерби срещу Ерчиешспор, и неговият отбор спечели с 1:0

Мехмет Топуз вкара единственото попадение в мача с далечен шут от 30 метра в 74-та минута. С успеха Кайзериспор запази четвъртата си позиция във временното класиране, докато Ерчиешспор е сигурен изпадащ.

Александър Александров и Ивайло Петков също играха за своя Анкарагюджю, който победи с 1:0 като гост Манисаспор. Националният защитник игра пълни 90 минута, а Кривия бе заменен в последната минута.

В останалите срещи:

Сивашспор – Анталияспор 0:1

Динизлиспор – Трабзонспор 3:4

Лидер в турската Суперлига е Фенербахче с 41 точки и мач по-малко, пред Галатасарай с 37 и Бешикташ с 36.

Денизлиспор, Сакарияспор и Ерчиешспор са в зоната на изпадащите.