Българският нападател Иван Цветков получи три звезди за играта си с екипа на Сивасспор при победата с 2:0 над Денизлиспор и излезе начело в класирането в турската Суперлига.

Цветков започна като титуляр и игра до 75-ата минута, след което отстъпи мястото си на израелеца Пини Балили. Той имаше няколко отлични възможности да се разпише в ранните минути на мача, но ганайският вратар на гостите Сюлемайну спаси ударите му.

Все пак Муса Айдън даде аванс на Сивасспор в 49-та минута, а в 90-та Илхан Уммак заби второто попадение, възползвайки се от последователни грешки на чешкия защитник Томаш Абрахам и вратаря Сюлейману.

С тази победа Сивасспор излезе начело в класирането с 34 точки, следван от Галатасарай с 32 и Фенербахче с 31. Кайзериспор на вратаря Димитър Иванков разделя 5-7 място с 22 точки със съставите на Коняспор и Анкарагюджу.