Воденият от Ивайло Петев отбор на АЕЛ Лимасол победи с 4:1 Еносис в мач от 15-тия кръг на кипърското първенство.

АЕЛ бе в серия от два мача без победа, след като завърши наравно 2:2 с АПОЕЛ за първенство и загуби с 0:1 за Купата на Кипър от същия съперник, но не срещна проблеми срещу един от слабите тимове в елита.

Изходът в мача бе решен още в първите 15 минути, в които АЕЛ поведе с 3:0 след голове в рамките на 4 минути. Монтейро откри в 11-а минута, а още в следващата Андрия Калудерович удвои аванса. В 15-а Орландо Са вкара за 3:0, а 8 минути по-късно Мариос Занету вкара почетния гол за гостите. Орландо Са с втория си гол в мача в 50-а минута пък оформи крайното 4:1.

Така АЕЛ остана на върха в класирането с 37 точки, следван на две точки от градския си съперник Аполон и на 4 от третия Ермис.