Отборът на Университатя Крайова постигна много важна победа с 3:2 като гост на шампиона и водач в класирането ЧФР Клуж. Възпитаниците на Криситано Бергоди спечелиха дербито на 5-ия кръг на шампионския плейоф в Лига 1 на Румъния и с това запазиха шансовете си за титлата, като се доближиха само на точка зад днешния си съперник.

Българският халф на гостите Антони Иванов бе в групата за мача, но остана резерва през всичките 90 минути.

Университатя взе солидна прединна от два гола чрез Колич в 9-ата и Михайла в 55-ата минута.

ЧФР Клуж обаче успя да изравни чрез Деац в 60-ата и Винисиус в 70-ата минута.

В края на мача обаче гостите успяха да стигнат до победата чрез Чикалдау в 87-ата минута.

След този мач ЧФР Клуж остава начело в класирането с 36 точки, но Университатя вече е със само една точка по-малко - 35 точки. Трети е ФКСБ с 27 точки и мач по-малко.