Още двама българи претърпяха поражения с клубните си отбори в първите срещи на 1-ия кръг на турнира Лига Европа. Нашите обаче имат всички шансове да продължат напред.

Бившият бранител на Славия и Беласица Димитър Наков игра пълни 90 минути при поражението на казахстанския Иртиш (Павлодар) с 0:1 в Унгария от Халадаш. Единственото попадение за унгарците вкара Кенеши в 83-ата минута.

Петър Златинов също беше титуляр през цялото време при загубата на Интер (Баку) с 1:2 при гостуването си на Спартак (Търнава). Владимир Кожух вкара по едно попадение във всяко полувреме за словаците, а 5 минути преди края Гутиерес върна надеждите на азерите.

По-рано днес Николай Вълев с неговия Симург (Азербайджан) отстъпи с 0:1 на собствен терен на израелския Бней Йехуда.