Треньорът на Мамелъди Съндаунс Христо Стоичков бе спасен от линч след загубата с 2:4 при гостуването на Бидвест Уитс Юнивърсити.

Мамелъди, който декларира шампионски амбиции преди началото на сезона, няма победа вече повече от месец и не е спечелил нито един от последните си пет мача.

Поражението в Йоханесбург изпрати воденият от носителя на Златната топка тим в долната част на класирането, на само точка над изпадащите в шампионата на Южна Африка.

Около 200 бесни фенове са причакали българина пред Бидвест Стейдиъм след изненадваща загуба, като Стоичков е успял да се измъкне около 40 минути след мача, качвайки се в полицейски джип.

Под ескорта на силите на реда Христо Стоичков е напуснал района напълно невредим. Наставникът на Съндаунс обаче ще отнесе глоба от Висшата лига на Южна Африка, след като местни журналисти са се оплакали от неговото поведение след двубоя. Бившият селекционер на България отказал да говори за медиите, което е в разрез с правилата на местната федерация.