Воденият от Станимир Стоилов отбор на Анортозис стигна само до една точка при гостуването си на Олимпиакос Никозия. Двата отбора завършиха 2:2 в мач от 17-я кръг на кипърското първенство.

Мачът започна лошо за Анортозис, който се оказа догонващ в резултата още в 4-та минута, когато Соуса стреля, но Козачик изби, след което при добавката Жоао Паоло прати топката във вратата за 1:0.

През първото полувреме домакините имаха надмощие, а Козачик на два пъти извади опасни удари на Тсинти и Дуарте.

Анортозис успя да изравни резултата в началото на второто полувреме с гол на Кото Пагес в 50-та минута.

В 62-та минута Станислав Ангелов фаулира Жоао Паоло в наказателното поле на Анортозис и съдията свири дузпа и показа жълт картон на българския национал. Наказателният удар бе реализиран от Паоло в 63-та минута.

Последваха силни минути за отбора на Анортозис и в 84-та минута Лабан бе фаулиран от вратаря на Олимпиакос и арбитърът посочи бялата точка. Лабан реализира дузпата и изравни резултата - 2:2.

В последните минути на срещата играчите на Анортозис имаха надмощие и можеха да стигнат до победата, но сериозни пропуски направиха Окас и Кафу.

След това равенство Анортозис остава на пето място с актив от 23 точки и е на две от четвъртия Аполон Лимасол.