Чисто новият мениджър на Болтън Дъги Фрийдман направи груба грешка, като замени Мартин Петров при гостуването на Мидълзбро, загубено с 1:2.

Марто бе титуляр и неговият тим водеше с 1:0 до 65-ата минута, когато Фрийдман реши да сменя Петров с Беник Афобе. Излизането на българина се отрази моментално на играта на гостите и в 67-ата Уондърърс допусна изравнителен гол, вкаран от Скот МакДоналд вкара.

Иначе в края на първото полувреме кореецът Чунг-Йонг Лий бе дал преднина на тима на Мартин Петров. Мидълзбро спечели двубоя в 85-ата минута, когато влезлият като резерва австралиец МакДоналд вкара втория си гол в мача за крайното 2:1 в полза на домакините.

След загубата на стадион Ръвърсайд, Болтън Уондърърс остана на незавидното 18-о място в Чемпиъншип с 15 точки от 13 мача. Мидълзбро пък се изкачи на трето място с 25 точки и изглежда ще се бори за връщане във Висшата лига след дълга пауза.