Елитният казахстански Кайсар Къзълорда, воден от родния специалист Стойчо Младенов, допусна втора поредна загуба на старта на сезона в местното първенство. Във втория кръг тимът на Младенов отстъпи с 0:1 от Жетису.

Единственият гол в срещата отбеляза Никита Наумов в 20-ата минута, а Кайсар така и не се възползва от домакинското си предимство.

В същото време другият роден треньор в Казахстан – Димитър Димитров-Херо постигна победа с 3:1 над Атирау със своя Иртиш. По този начин отборът от Павлодар се реваншира за загубата с 0:3 от Тобол при старта на шампионата.

Иртиш реши срещата до голяма степен още преди почивката, когато паднаха всичките попадения. Карлос Фонсека, който игра под ръководството на Херо и в Черноморец Бургас, откри резултата в 20-ата минута, а десет по-късно Зунич изравни за домакините. Паритетът изтрая само 3 минути заради попадението на Рожер Канас, който отново изведе гостите напред. Малко преди паузата, в 41-ата минута, Аслан Дарабайев заби третото попадение за победителите.

Във временното класиране Кайсар заема 8-ото място с актив от нула точки. Иртиш е 6-и с 3 пункта.