Воденият от българския треньор Димитър Димитров-Херо отбор на Ал Кадисия загуби с 2:3 при гостуването си на Ал Ахли в среща от първенството на Саудитска Арабия.

Ал Кадисия поведе с 1:0 още в 7-ата минута чрез Хуан Елиас Комингес, но Малик Моад изравни в 35-ата минута.

В добавеното време на първото полувреме Абдурахем Жайзави даде аванс от 2:1 в полза на Ал Ахли. Ввес пак в 62-ата отборът на Херо стигна до ново равенство чрез Хуан Елиас Комингес, който този път се разписа от дузпа. За нарушението, довело до наказателния удар червен картон получи Жезал от домакините.

Все пак Ал Ахли стигна до победата в 83-ата минута, когато точен бе Масад.

Ал Кадисия завърши срещата с 9 души заради червени картони на Джон Джъмбо и Закаря ал Хадаф.

Това е трета загуба за Ал Кадисия под ръководството на Херо.

В предишните три мача начело с българския специалист, тимът записа победа, равенство и загуба.

Така отборът на Димитров продължава борбата си за оцеляване в елита, като в момента заема 10-о място от 12 отбора и ако запази тази позиция, ще играе бараж за оставане в групата.