Нова тежка загуба претърпя отборът на Амкар, където играят Георги Пеев и Захари Сираков. Тимът от Перм претърпя втора класическа загуба с 0:3, но този път при гостуването си на Ростов.

Българският полузащитник Георги Пеев записа юбилеен 160-и мач за тима от Перм.

Пеев и друг българин Захари Сираков играха цял мач, но не успяха да помогнат на отбора си да избегне трето поражение в последните си четири мача в шампионата.

Разван Кочиш откри резултата в 27-ата минута с първия си гол за сезона, след като засече отблизо с глава отлично подаване на Флоран Синама Понгол.

Понгол можеше да удвои десетина минути по-късно, но вратарят Сергей Нарубин отрази изпълнената от французина дузпа.

С два бързи гола след почивката ФК Ростов си гарантира успеха, с който прекъсна серия от седем мача без победа в първенството.

Корнел Салата удвои с глава след центриране от корнер в 69-ата минута, а пет минути по-късно Дмитрий Кириченко направи резултата класически, реализирайки втората отсъдена дузпа за домакините.

До края ФК Ростов можеше да стигне до още попадения, но Нарубин беше на висота, като минута преди края стражът на Амкар успя да избие в гредата силен шут на Кириченко.

Тимът Перм остана десети в класирането с 18 точки. ФК Ростов е 12-и с 13 точки.