Българският вратар Георги Петков пази цял мач и помогна за победата на Еносис с 2:1 над гостуващия АЕП в мач от 21-ия кръг на кипърското футболно първенство. С третия успех в последните си четири срещи от шампионата тимът от Паралимни се изкачи в средата на таблицата и вече заема осмата позиция с 26 точки.

Победното попадение за домакините реализира бившият нападател на Локомотив (София) Зоран Балдовалиев. Той се разписа в 89-ата минута с глава след центриране в малкото наказателно поле на Да Силва от дясно. Само две минути по-рано гостите бяха изравнили чрез Давид Солари от дузпа. Петков докосна топката след удара на по тревата на аржентинеца от бялата точка, но не успя да спаси.

Македонецът Балдовалиев, който беше привлечен в Еносис в края на януари от израелския Апоел Ирони Кирят Шмона, нацели и лявата греда на вратата на АЕП в 80-ата минута с параболичен удар от 20 метра. Той асистира и за първото попадение в мача на белгиеца Дитер Ван Торнхоут в 54-ата минута.