Апоел Тел Авив на Димитър Телкийски и Елин Топузаков победи у дома с 2:1 отбора на доскорошния им съотборник в Левски Екундайо Джайеоба Макаби Херцлия.

Шай Абутбул откри за столичния състав в осмата минута от дузпа, а Буксенбаум изравни за Макаби три минути след началото на втората част също от 11-метров наказателен удар. Победата на тима от Тел Авив донесе Начо в 54-ата минута.

Това трета поредна победа за Апоел и общо седма в последните девет мача, като отборът се изкачи на осмо място в израелския шампионат.

Друг бивш футболист на Левски – французинът Седрик Бардон получи червен картон в 67-ата минута при победата на неговия Бней Йехуда с 3:1 като гост на Бней Шакнин, след като се сдърпа с Халайла от домакините.