Важна победа в поредния кръг от елита в Египет записа водения от Стойчо Младенов тим ЕНППИ. Отборът от Кайро надви с 3:1 като домакин Асиут Петрол.

След хикса миналия кръг, ЕНППИ събраха 32 точки, с които са на 10-о място във временното класиране. Тимът на Младенов обаче е с мач по-малко от голяма част от подредените преди него в таблицата клубове.

Целта на отбора е 4-о място, до което ги делят 5 точки. Успехът снощи дойде след като домакините поведоха с 2:0, с голове в началото на двете полувремена. Последва намаляване на резултата от страна на гостите, а затвърждаващото победата попадение за ЕНППИ дойде в 90-ата минута - дело на голмайстора на отбора Винсен Ди Фоне от Кот Д’Ивоар.

В неделя Стойчо Младенов води отбора си за гостуване на последния в класирането Ел Мансура.