Българският талант Станислав Шопов изигра пореден много силен мач за младежкия отбор на Хееренвеен днес. 21-годишните на Хееренвеен гостуваха на връстниците си от Грьонинген и завършиха 1:1.

18-годишният пловдивчанин остана на терена пълни 90 минути, като този път не беше използван на фланга, а на любимата си позиция зад централния нападател. Шопов даде няколко прекрасни паса и се бори за всяка топка. Но треньорите на Хееренвеен U21 Джефри Талан и Рони Пандер го похвалиха най-много заради играта му в защита и пробягания висок километраж. Точните данни от статистическия анализ обаче ще станат ясни в средата на седмицата.

Хееренвеен откри резултата в 53-ата минута чрез Рейн Смит, но Шопов започна атаката, след като подаде на десния бранител почти до аутлинията. Оттам последва центриране, топката стигна до Смит и той с обръщането си я прати в мрежата. Домакините от Грьонинген U21 изравниха 10 минути преди края на мача след центриране от корнер и разбъркване.