Университатя (Клуж) записа четвърти пореден мач без поражение в румънското първенство, завършвайки 1:1 при гостуването си на Ботошани в 12-ия кръг.

Българският вратар Пламен Илиев отново беше на вратата на Университатя и с няколко отлични намеси заслужи добрите думи, които вече стават редовна оценка след пристигането му при "черно-белите". Преди почивката той спаси удари извън наказателното поле на Мариус Крисиума и Андреа Патаке, а в края на мача се намеси решително и при свободен удар в опасна близост до вратата.

За домакините от Ботошани като титуляр излезе българския полузащитник Антони Иванов, който игра 86 минути преди да бъде заменен от сенегалеца Секу Камара.

Домакините от Ботошани откриха резултата в 56-ата минута чрез Михай Роман, а в 75-ата Адриан Бълан изравни с глава, засичайки центриране от ляво. Ботошани е на 12-о място с 13 точки, а Университатя (Клуж) е 14-и с 11. Любопитното е, че между тях на 13-о място е ФКСБ (бивш Стяуа) също с 11 точки.