Българският нападател Алекс Колев реализира своя седми гол от началото на сезона в полската Екстракласа.

Голаджията се разписа за крайното 2:2 при гостуването на своя Сандеция Нови срещу Гурник Забже.

Колев бе точен в 82-ата минута, когато получи пас отдясно по земята от Якуб Бартош, направи крачка назад и с мигновен и много точен изстрел в долния ъгъл реализира за 2:2. Преди това резервата Трохим откри за Сандеция в 56-ата минута, но Ангула от дузпа в 75-ата и Суарес в 79-ата постигнаха пълен обрат. Освен Колев, за Сандеция цял мач в центъра на отбраната игра и Пламен Крачунов.

В класирането Горник е на четвърто място с 47 точки, а Сандеция остава на последното 16-о място с 24.

Българският национал Симеон Славчев пък влезе като резерва в 74-ата минута за своя Лехия Гданск, който загуби с 0:1 гостуването си на Корона Киелце. Лехия е на предпоследното 15-о място с 27 точки.