Българският нападател Живко Петков се разписа за новия си отбор в израелското първенство ФК Кфар Касим във втори пореден мач. Той беше в основата на успеха с 2:0 над Апоел (Рамат Ашарон) в 28-ия кръг на местната втора лига, след като подаде за първия гол и след това сам вкара втория.

Амер Ел Дада откри резултата в 10-ата минута. Лиран Риган центрира от дясно, Петков спря топката на гърди и пусна успоредно на Ел Дада, за когото не беше проблем от 10 метра да се разпише. Живко Петков добави втория гол в 39-ата минута, засичайки чудесно подаване на Рой Даян.

Петков, който вкара и в предишния си мач за тима, игра до 65-ата минута, когато беше заменен от Асил Канани.

С тази победа ФК Кфар Касим се измъкна от зоната на изпадащите, която е за последните три състава в класирането, и за момента е на 13-о място с 31 точки. До края на редовния сезон остават два кръга, след което 16-те отбора се делят на две, а отборът на българина ще се бори за запазване на професионалния си статут.