Българският национал Пламен Николов започна като титуляр при победата на Том Томск с 3:0 у дома срещу Терек Грозни в среща от плейофите за оставане в руското първенство. В двубоя от 39-ия кръг Благой Георгиев беше в стартовия състав на Терек и остана на терена през всичките 90 минути. Георгиев получи жълт картон в 66-ата минута на мача.

Пламен Николов игра едно полувреме за Том и беше заменен от Иля Гулетяев. В минутите преди да бъде заменен защитникът на няколко пъти посочи към резервната скамейка, че е получил контузия и трябва да напусне терена.

В последната минута на първата част Руслан Нахушев откри резултата в полза на Том след прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

В 68-ата минута Гулетяев вкара второто попадение в полза на домакините, а шест минути преди края Денис Бояринцев оформи крайното 3:0 за тима от Томск.

След този двубой Терек остава на трето място във втората половина на таблицата на руското първенство с актив от 44 точки.

Том е на предпоследната седма позиция с 32 точки. До края на шампионата остават още пет кръга.