С гол на австриеца Марко Арнаутович в последната минута на продълженията Твенте преодоля Де Граафшап на четвъртфинал за Купата на Холандия.

Когато двата отбора очакваха дузпите Арнаутович овладя пас на Кенет Перес в наказателното поле, с обръщането си загърби защитник и търколи топката край вратаря Николас Кинали.

Въпреки че стигнаха до попадението чак накрая, играчите на Твенте бяха по-активни и в продълженията на няколко пъти бяха близо до гол. Гостите пък имаха едва една възможност- в 105-ата минута, когато вратарят Сандер Бошкер спаси опасен изстрел на Роджиер Майер

Българският вратар на Твенте Николай Михайлов остана резерва. За разочарованите фенове на Де Граафшап, това бе първо участие на отбора им на четвъртфинал от 33 години насам.

Хееренвеен пък елиминира НЕК Ниймеген с 3:1, след като гостите откриха в 37-ата минута чрез Ласе Шьоне. Секунди по-късно обаче Пауло Енрике изравни, а през второто полувреме Патрик Ингелстеен в 75-ата и Виктор Елм в 77-ата гарантираха преминаването в следващата фаза.

Другите четвъртфинали са Рода - Волендам и АЗ Алкмаар - НАК Бреда.