Николай Костов надделя над Димитър Димитров-Херо в дербито на българските треньори в казахстанското първенство.

В мач от петия кръг на шампионата воденият от Костов Шахтьор Караганда победи с 4:0 тима на Херо Иртиш Павлодар. Три гола още до 20-ата минута предрешиха двубоя, който донесе и първа победа от началото на сезона за Шахтьор. С нея тимът се изкачи на осмо място с 4 точки, точно зад Иртиш, който е седми с 6.

Вече шести пък е воденият от Стойчо Младенов отбор на Кайсар, който записа втора победа от началото на сезона. Това се случи след обрат с 2:1 в гостуването на Тараз.

Домакините поведоха чрез Серж Нюаджи в 23-ата минута, но още преди края на полувремето хърватинът Иван Граф изравни. Успехът пък донесе сърбинът Братислав Пуношевац с гол в 77-ата минута.

Така тимът на Младенов вече има 7 точки, събрани от последните три кръга, след като сезонът за Кайсар започна с две поражения.