Българинът Николай Божов беше избран за играч на мача при първата победа на Хамрун в елита на малтийското първенство по футбол. С успеха с 3:1 над Мелита, Спартанс покачиха актива си на шест точки и се изкачиха на девето място във временното класиране.

Бившият нападател на Славия се отличи с две асистенции за победата на своя тим. Той стреля към съперниковата врата в 28-та минута, а топката се отби в Джордж Грибън и се оплете в мрежата на Мелита. Секунди след почивката Божов направи и голов пас, като изведе Джанлука Калабрета сам срещу вратаря на съперника и малтиецът даде за първи път аванс на Спартанс.

С асистенция се открои и Любомир Витанов. Той проби по левия фланг в добавеното време и пусна топката към Терънс Вела, който оформи крайното 3:1.

Божов остана на терена до 84-та минута, когато беше заменен от юношата на Левски - Антон Вергилов. Цял мач играха Витанов, Адриан Олегов и Ангел Йошев.