Инвърнес продължи победния си ход с Николай Тодоров и продължи към полуфиналите на Челиндж Къп на Острова. Това стана факт, след като северняците надделяха след дузпи над Клайд при домакинството си. Българинът игра близо 25 минути, след като влезе като резерва в 69-ата минута на мястото на Джордан Уайт.

Родният нападател бе с голяма заслуга за продължаването на клуба му, след като вкара първата дузпа, на които стражът Марк Риджърс от Инвърнес спаси два удара на Клайд, за да успее тимът да се класира към най-добрите четири. Освен Тодоров, Карл Тремарко, Кол Доналдсън и Джеймс Кинтингс запазиха „хладък разум”, за да спомогнат на отбора да продължат напред.

Райт Роувърс също си осигури място след победа над Елджин Сити с 3:2. Юношите на Глазгоу Рейнджърс до 21-годишна възраст надделяха над Рексъм с 2:0, а Патрик Тисъл срази с 4:1 като гост Стенхаусемуир. Полуфиналите ще се играят на 15 и 16-и февруари 2020-а година.