Българският национален вратар Николай Михайлов и неговият Твенте продължават напред в Лига Европа.

В мач реванш от третия квалификационен кръг, Твенте победи Млада Болеслав с 2:0 и така с общ резултат 4:0 се класира за следващия етап.

Михайлов не взе участие в мача, тъй като има контузия. Според холандските медии, българинът е паднал по стълбите и заради това има болки в гърба. И без него обаче съотборниците му се справиха и победиха след голове на Чадли и Фер.

За разлика от него, участието си в турнира приключиха Велизар Димитров и Александър Тонев. Металург Донецк, в който играе Велизар загуби с 0:1 като домакин на Тромсьо и с общ резултат 1:2 напусна надпреварата. Българинът бе резерва и влезе в игра в 72-а минута. Титуляри пък бяха бившите футболисти на ЦСКА и Левски Жуниор Мораес и Зе Соарес, а през втората част на мястото на Зе Соарес в игра влезе друг бивш армеец – Грегъри Нелсън.

Александър Тонев пък бе титуляр за своя Лех Познан, който победи с 1:0 шведския АИК, но след загубата с 0:3 в първия мач също отпада. Българският футболист бе на терена до 60-а минута.