Българският национал Николай Михайлов не стартира много добре 2011 година. Вратарят на Твенте получи четири гола при загубата с 1:4 от немския Кайзерслаутерн в контролна среща. За „лаутерите” половин час игра Илиян Мицански, но той не бе сред голмайсторите за тима.

Ники Михайлов по традиция вече бе титуляр на вратата на Твенте, но допусна и четирите гола, преди да бъде заменен в 55-та минута от Де Вогт. Илишевич откри в петата минута, Моравек покачи в 22-та, а в 30-та Де Вит направи класическа преднината на Кайзерслаутерн. Янко върна един гол в 34-та минута, но Хофер оформи крайното 4:1 седем минути след началото на второто полувреме.

Михайлов и Мицански не се засякоха на терена, тъй като вратарят напусна в 55-та минута, а нападателят се появи в игра в 60-та.

В друг немско-холандски сблъсък, Херта на Валери Домовчийски победи Цволе с 2:0.