Българският вратар Николай Михайлов за втори пореден мач започна като титуляр за своя Твенте в холандското първенство. В мач от 28-мия кръг тимът на българина победи Грьонинген с 2:1 и по този начин остана на второто място в класирането.

Юношата на Левски отново изигра пълни 90 минути, тъй като титулярният страж на тима Сандер Бошкер е контузен.

Михайлов бе на път и за втори пореден път да завърши мача без допуснат гол, но все пак нападателят на гостите Маркус Берг успя да се разпише в 89-тата минута, когато вкара за 1:2.

Двубоят се разви по план за тима от Еншеде, след като още в 12-тата минута Грьонинген остана с човек по-малко заради червен картон на Андреас Гранквист.

Елиа Елхеро в 34-тата и Петер Висгерхоф в 72-рата минута донесоха трите точки за Твенте.

Така 6 кръга преди края на шампионата, Твенте е на второ място с 61 точки, на 9 зад убедителния лидер и почти сигурен шампион АЗ Алкмаар и на 3 пред третия Аякс.