Българският национал Николай Михайлов игра цял мач за своя Твенте в двубоя за Купата на Холандия срещу аматьорския Йоуре.

Възпитаниците на Стив Макларън логично нямаха никакви проблеми срещу нискоразредния си противник и го пометоха с 8:0 като гост, въпреки че в състава на Твенте личаха предимно имената на футболисти, които по-рядко попадат в сметките на английския специалист.

Тимът на Йоуре се намира на последно място в четвъртия ешелон на холандския футбол.

Головата фиеста започна в седмата минута, когато Паркър откри. През първото полувреме паднаха още три гола, като последния бе дело отново на Паркър. Другите два добавиха Акрам и Вуйчевич.

През второто полувреме тимът на Твенте набута нови четири гола. Точни бяха Акрам, Рукавиця и Уелингтон, който вкара два.

В други мачове от днес се получиха следните резултати: Рийнсбюргс – Го Ахед Ийгълс 1:4 и Пютен – Хееренвеен 0:7.