Българският национал Николай Михайлов за пореден път опази мрежата си суха в Холандия. Освен че не допусна гол, стражът заедно със своя Твенте записаха успех с 2:0 като домакин на НЕК Ниймеген в мач от 16-я кръг на местното първенство.

Утвърдилият се като титулярен страж в Твенте Ники Михайлов отново получи доверието на своя треньор и не го подведе. Вратарят пази пълни 90 минути при успеха.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, а през второто Де Йонг и мароканецът Насер Чадли последователно реализираха за 2:0.

С успеха Твенте се изкачи на втората позиция във временното класиране в Холандия с 33 точки, преди обаче ПСВ (който вече е трети с 31 точки) със Станислав Манолев и АЗ (лидер с 35 точки) да са изиграли срещите си от кръга.