Твенте постигна престижна победа като гост над Фейенорд с 1:0 в мача от 9-ия кръг в холандското първенство. Титуляр за Твенте започна българският национал Николай Михайлов, който успя да опази мрежата си суха през всичките 90 минути.

Последната победа на Твенте като гост на Фейенорд преди днешния двубой датира от 2002 година, като за този период двата тима са се срещали в Ротердам общо 9 пъти.

Домакините обаче изглежда се намират в криза, тъй като това бе шести пореден мач, в който не могат да запишат успех. Твенте пък не е усещал вкуса на поражението от началото на сезона.

Единственото попадение в двубоя бе дело на Дени Ландзаат, който в 78-та минута реализира за 1:0.

След успеха, Твенте се върна на първото място с актив от 21 точки. Фейенорд пък остава на 14-та позиция с 8 точки.