Отборът на Твенте, в който играе българският национал Николай Михайлов, направи грешна стъпка в хоалндското първенство. В мач от 8-мия кръг на Ередивизие, Твенте допусна ревенство срещу последния в шампионата Екселсиор. Двубоят приключи при равенство 2:2, като домакините от Твенте отърваха резила в последната минута на мача. Т

венте поведе в резултата в 34-ата минута след гол на Ола Джон. След попадението, домакините владееха инициативата до 80-ата минута, след която гостите от

Екселсиор взеха нещата в свои ръце. Дарън Маатсен изравни за гостите в 85-ата минута след далечен шут, на който Михайлов не успя да реагира. Още в следващата си атака, футболистите на Екселсиор хвърлиха в шок домакините, отбелязвайки ново попадение. Автор на гола стана отново Маатсен, който доведе нещата до 2:1 в полза на Екселсиор. Домакините се хвърлиха на финален щурм, който все пак доведе до гол. Той дойде в продължението на срещата и бе реализирано от Де Йонг.

Във временното класиране Твенте заема второто място с актив от 17 точки, на четири от лидера АЗ Алкмаар. Екселсиор пък остава на последното си място със спечелени едва две точки.