Българският вратар Николай Михайлов направи своя дебют с новия си отбор Омония Никозия. Тимът на Ивайло Петев се наложи с 3:0 над Алки Ороклини в мача от 18-ия кръг на кипърското първенство.

Ники Михайлов: Щастлив съм, че опазих мрежата си чиста

Михайлов се появи в игра като резерва 60-ата минута при 2:0, тъй като титулярният страж Андрес Христодулу бе изгонен с червен картон. Дербишър откри резултата в 16-ата минута, а Мамаду удвои в 41-ата. Рафаел Лопес оформи за крайното 3:0 оформи в 74-ата минута.

Ники Михайлов се завръща в игра до 20 дни

Омония вече е на точка от шестия в класирането Докса, а е и с мач по-малко. Омония има 26 точка в актива си.

Друг бивш играч на Левски - Владимир Гаджев, изигра цял мач при равенството 0:0 на неговия Анортозис като гост на Докса в двубой от 18-ия кръг на кипърското първенство.

Това е втори пореден мач, в който "сините" не успяват да стигнат до трите точки, след като в предишния кръг загубиха от шампиона АПОЕЛ с 0:3.

В неделя от 16:00 часа Анортозис е домакин на АЕК Ларнака.