Арка Гдиня загуби с 1:2 у дома от Корона Килце в мач от 25-ия кръг на френското първенство. Поражението е особено неприятно за тима на Стойко Сакалиев и Любомир Любенов, тъй като е на свой терен и е срещу директен противник в борбата за спасение.

Двамата българи не играха за Арка. Съставът от Килце започнаха силно и поведоха още в третата минута с гол на Клайб. Преди Пжемислав Трътко да израни в 18-ата. Успехът на гостите донесе Еди Андрадина в 59-ата минута.

Пет кръга преди края тимът от Гдиня е предпоследен в класирането, като е на една точка от спасителното 14-о място, но пък и е изиграл мач повече от конкурентите си. Корона се изкачи на 10-а позиция с 27 точки, пет повече отколкото има 15-ият Арка.