Пет от общо осемте гола в дербито на датското първенство влетяха във вратата на Мидтиланд, а ФК Копенхаген спечели мача с 5:3.

Мидтиланд, в който като титулярен защитник игра 90 минути българинът Николай Бодуров, губеше с 0:2 на полувремето след ранните попадения на Дилейни в 5-ата и на Сантандер в 9-ата минута.

В рамките на една минута в началото на втората част двата отбора си размениха по един гол. Пушич намали на 1:2 за Мидтиланд, а Вербич веднага репликира с трето попадение за столичани.

Поулсен от Мидтиланд направи резултата 3:2 за Копенхаген в 60-ата минута, после Йоргенсен от дузпа покачи на 4:2, а Поулсен отново върна гостите в мача. Головата въртележка завърши отново Йоргенсен в 85-ата, с което фиксира крайния резултат в дербито на 5:3 в полза на ФК Копенхаген.

Победителите в този мач са първи в касирането след 27 кръга с 56 точки, а Мидтиланд на Бодуров е четвърти в таблицата с 45.