Дисциплинарната комисия към израелската футболна федерация наказа полузащитника на Апоел Рамат Ган Димитър Телкийски с лишаване от състезателни права за 3 мача заради нецензурни реплики към съдия по време на мач от първенството.

Причина за санкцията стана невъздържаното поведение на българина при загубата с 0:2 като гост от Апоел Петах Тиква в мача от 29-ия кръг на израелското футболно първенство в неделя.

Телкийски влезе като резерва в средата на второто полувреме, а две минути преди края получи червен картон заради обиди към главния рефер Моше Бобот при оспорване на негово решение.

Наказанието на българския халф включва и още три мача условно при повторна подобна проява, както и финансова глоба от 5 хиляди шекела (1010 евро).

Апоел Рамат Ган, в който играе и друг българин Елин Топузаков, е последен в класирането и е основен претендент за изпадане от елита.