Шльонск Вроцлав допусна обрат от 2:0 до 2:4 вкъщи срещу Краковия в мач от 11-ия кръг на Екстракласата. Българският национал Симеон Петров вкара първия гол за домакините, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар. Загубата остави на дъното миналогодишният вицешампион на Полша с едва четири точки, на цели 19 зад днешния си съперник, който е трети.

Шльонск поведе с два ранни гола на Симеон Петров (2) и   Томасо Герсио (8), а Краковия върна едно попадение чрез  Бенджамин Калман (21-дузпа). А през втората част направи пълен обрат с попадения на Якуб Югас (47), Мик ван Бурен (68) и Айдин Хашич (76-дузпа). Дебют за Шльонск направи доскорошният младежки национал на България - Силвестър Джаспър, който игра в послените 30 минути. Цял мач за тима от Вроцлав записа друг национал - Алекс Петков, който получи и жълт картон.