Воденият от Станимир Стоилов тим на Анортозис приключи подготвителния си лагер в Австрия с победа. „Синьо-белите” от Ларнака победиха местния елитен Адмира Вакер с 1:0, като контролата се игра в Линдабрун.

Единственото попадение за „Старата дама” отбеляза чехът Ян Резек в 60-ата минута. Новото попълнение се възползва от центриране на Христос Марангос от корнер. Цял мач за Анортозис изигра бившият български национал Игор Томашич, а Станислав Ангелов започна като титуляр, но бе заменен на почивката.

Днес Анортозис се прибира в Кипър и ще се готви при домашни условия за първия си мач в евротурнирите – срещу грузинския Гагра от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят е на 14 юли от 20 часа на стадион „Антонис Пападопулос” в Ларнака.

На 10 юли пък е последната контрола на водения от Мъри тим – срещу българския Локомотив Пловдив.