Българският футболист Асен Караславов игра цял мач за своя Гройтер Фюрт при равенството 1:1 като гост на Аугсбург. Голът за тима на Аугсбург пък бе дело на бившия халф на ЦСКА и Литекс Мурат Хидиуед, който дойде в Германия именно от „Българска армия”.

Бившият капитан на Славия Караславов бе един от най-добрите на терена за своя отбор, като с добрите си намеси предотврати загубата. Българинът завърши с 87% спечелени борби и с 93% успешни пасове. Този път обаче бранителят нямаше шанс да застраши вратата на своя противник.

Щефан Рийзингер откри резултата за Гройтер Фюрт още в 7-мата минута, когато добави избита топка от стража на Аугсбург Свен Нойхаус след удар на Сами Алагуи.

При този резултата на почивката Мурат Хидиуед влезе на мястото на Кристиан Мюлер и резултатът не закъсня.

В 60-тата минута Тобиас Вернер центрира от фаул отдясно и мароканецът с глава от 5 метра вкара за 1:1.

Във временното класиране Гройтер Фюрт е на 5-то място с 19 точки, но само на една от местата, даващи право на промоция. Аугсбург пък е точно над чертата с изпадащите с 12 точки.