Сейнт Джонстън и Димитър Митов допуснаха поражение с 0:2 като гост срещу Глазгоу Рейнджърс в отложен двубой от 12-ия кръг във Висшата лига на Шотландия. Вратарят на българския национален отбор беше титуляр за "светците" и остана на терена през целия мач на стадион „Айброкс“.

На няколко пъти Митов се намеси решително след опасни удари на противника. В 28-ата минута Сирил Десерс успя да преодолее българския национал. Пет минути по-късно Жайесими от Сейнт Джонстън получи директен червен картон.

Капитанът на домакините Таверниер оформи крайното 2:0 в 84-ата минута от дузпа.

Бившият играч на ЦСКА Греъм Кери започна като титуляр и бе на терена до 72-ата минута, когато бе заменен.

Рейнджърс е втори в класирането с 40 точки, а лидер е Селтик с 42, но и с мач повече. Сейнт Джонстън е 9-ти с 18 пункта./БТА