Българският национал Венцислав Христов реализира 2 гола в контролна среща на неговия отбор Риека. Хъватският гранд победи Кърка Ново Место с 4:0 в контрола, играна в Словения. Освен Христов, гол в двубоя отбеляза и бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк.

Именно словенецът откри резултата в 9-ата минута. Венци Христов бе на резервната скамейка, но влезе в игра още след половин час игра на мястото на Кървжич. А след само 5 минути на терена българинът реализира за 2:0.

През втората част треньорският щаб на Риека направи редица промени в състава си, но въпреки това хърватите продължиха да натискат. Балай реализира за 3:0 в 74-ата минута, а 3 минути преди края на редовното време бившият нападател на Берое оформи крайното 4:0 с втория си гол в мача.