Воденият от Стойчо Младенов тим на Кайсар завърши 0:0 срещу Тобол като гост в двубой от 22-ия кръг на казахстанското първенство.

След тази спечелена точка Кайсар е на седмата позиция в класирането с актив от 28 точки.

Воденият от Димитър Димитров - Херо тим на Иртиш Павлодар спря серията си от три поредни загуби, след като завърши 1:1 с водения от Николай Костов Шахтьор (Караганди) в двубой от същия кръг на първенството.

Домакините от Иртиш откриха резултата в 39-ата минута, когато точен беше Шабалин, но Шахметов изравни в 82-ата минута.

След този кръг Иртиш остава последен с 20 точки, докато Шахтьор е на 11-ото място с 21 точки.

В следващия кръг, който ще се изиграе на 26 септември Иртиш е гост на Актобе, Кайсар приема втория в подреждането Кайрат Алмати, а Шахтьор Караганди гостива на Кизилжар.