Страхотен гол на българския защитник Георги Пашов донесе победата на Академия Клинчени с 1:0 над гостуващия Виторул в среща от 11-ия кръг на румънския футболен елит.

Той вкара единственото попадение със странична ножица от 15 метра в 30-ата минута, след като гостите изчистиха лошо центриране от фаул от дясно.

Десният защитник направи пореден силен мач, а Академика постигна четвърти последователен успех без допуснат гол и се изкачи на четвъртото място във временното класиране.

Пашов, който има три мача за националния отбор на България, беше предложен на Левски през лятото, но от "Герена" се отказаха от него, а с добрите си игри от началото на сезона той вече предизвика интереса на лидера в Румъния Футболен клуб Стяуа Букурещ.

Друг българин в състава на домакините Цветелин Чунчуков също започна като титуляр, но в 55-ата минута беше отстранен от игра за втори жълт и червен картон след симулация в наказателното поле на Виторул.

Третият българин в Академика Асен Чандъров остана резерва.