Българският национал Едисон Йорданов изигра пълни 90 минути при загубата на неговия Вестерло с 4:5 в гостуването на Мехелен. Поражението в 5-ия кръг на първенството на Белгия  бе много болезнено за нашия защитник и съотборниците му, тъй като 15 минути преди края водеха с 4:2.

Домакините повеждаха на два пъти, но след това Вестерло отбеляза 3 попадения и поведе с 4:2 в 73-ата минута. Последваха много силни минути за Мехелен, който обърна резултата с три гола за 9 минути. Така домакините спечелиха с 5:4.

Друг български национал - Кристиян Малинов, игра 71  минути за Льовен, който спечели с 3:1 гостуването си на Стандард Лиеж.

В класирането водят Генк и Антверп - по 12 точки, Льовен има 9 т. и е шести, а Вестерло е на 10-ата позиция с 6 т.