Слован, където играе националът Васил Божиков, се върна на първото място в класирането на първенството на Словакия след победа с 2:0 над Михаловце.
Защитникът беше титуляр за тима от Братислава, както и  бившият нападател на Локомотив Пловдив Ален Ожболт, който отбеляза един от головете за успеха.

Резултата откри Рафаел Ратао в 41-ата минута. Бразилецът стреля точно след отлична асистенция на Александър Чаврич. В 57-ата минута защитник на Михаловце спря топката с ръка в наказателното поле и реферът даде дузпа за Слован, която Ожболт уверено реализира.

Изненадата на кръга бе равенството на досегашния лидер Дунайска стреда срещу последния Похроние. Мачът завърши 0:0 и Дунайска стреда има 29 точки, колкото е активът и на Слован. Отборът на Божиков обаче е с по-добра голова разлика, но с мач повече.