Льовен, където играе българският национал Кристиян Малинов, допусна обрат и загуби у дома от Генк с 2:3 в мач от 32-ия кръг на първентстово на Белгия. Докато бившият халф на ЦСКА беше на терена, отборът му водеше с 1:0 с гол на Кристиан Торствед още в 7-ата минута. Малинов бе сменен в 63-ата минута от Муса Ал-Тамари.

Обратът се случи в рамките само на 9 минути, когато гостите вкараха три безответни гола чрез Ксавие Марсе (74), Бонгунда (81) и Пол Онуачу (83). Крайният резултат бе оформен от Тома Анри в добавеното време на мача.

След загубата Льовен е на седмо място с 45 точки. Шарлероа на Иван Горанов е 11-и с 42 точки, а Серкъл Брюж на Димитър Велковски е на 16-а позиция с 32, последната над чертата на изпадащите. Генк е трети с 53 точки, а лидер е ФК Брюж със 73.