Младежкият национал Станислав Шопов се отличи с асистенция за втория отбор на Хееренвеен, който победи Емен с 4:3 в контролна среща. Шопов игра пълни 90 минути, като в първите 70 беше на любимата си позиция като плеймейкър, а в последните 20 беше преместен като дефанзивен халф.

Роденият през 2002-а година техничар беше един от четиримата играчи под 21 години, а останалите бяха резерви в първата среща на Хееренвеен в първенството на Нидерландия или пък хора с малко игрова практика. Така например Шопов игра в центъра на средната зона редом до бившия играч на Нюкасъл и Аякс Сием де Йонг.

Хееренвеен поведе с 2:0, но гостите от Емен изравниха до почивката. Веднага след началото на второто полувреме дойде ред и на Слави Шопов да допринесе за победата с пряко участие в третия гол. Той отне топката в защита и комбинира с Рами Хаял, като шведското острие се освободи и вкара за 3:2. До края на мача двата тима си размениха по едно попадение за крайното 4:3.
Първенството на вторите отбори в Нидерландия ще започне през септември.