Спарта Прага на Мартин Минчев отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига от Монако. Преди седмица "монегаските" се наложиха с 2:0 като гост, а в реванша спечелиха с 3:1 на своя „Луи II“.

Капитанът на младежите ни влезе като резерва за Спарта в 66-ата минута и имаше доста силни изяви, но отборът му отпадна и ще се бори за място в групите на Лига Европа.

В началото на втората част Желсон Мартинш откри резултата, а малко след това  Головин удвои за "монегаските".

Десетина минути по-късно Адам Хложек прати топката във вратата на Монако, но голът беше отменен заради засада.

Минчев замени Хложек в 66-ата минута и създаде доста проблеми на бранителите на домакините. Негов изстрел в 72-ата минута беше избит в корнер, а Давид Карлсон не се възползва от хубаво центриране на българина.

В 78-ата минута Карлсон намали на 1:2, но много скоро Монако реши всичко с точен удар на Софиан Диоп.

Съперник на тима на Нико Ковач за място в груповата фаза ще е Шахтьор Донецк.