Българският национал Мартин Минчев реализира две попадения за успеха на Спарта Прага над Млада Болеслав с 4:1.

Той се разписа в 83-ата минута, когато бе изведен от Кристоф Данек зад защитата, за да направи резултата 3:1 в полза на своя тим. Дълбоко в добавеното време на срещата, Минчев бе точен отново, след като получи пас от Каан Каринен, финтира вратаря на гостите и вкара в опразнената врата.

Мартин Минчев показа голяма ефективност, като се появи на терена като резерва на мястото на Ян Кушта в 74-ата минута и вкара головете си за 20 минути.

Спарта Прага е на трето място в първенството на Чехия, като изостава със седем точки от лидера Славия Прага и с шест от втория Пилзен. Това бяха първи голове за българина през новата 2023 година.