Георги Китанов продължава с отличното си представяне с екипа на Петролул Плоещ в румънската Лига 2, след като не допусна гол при категоричния успех с 4:0 при визитата на Пандури.

Гостите отбелязаха всички свои попадения още през първото полувреме, като сред голмайсторите бе и бившият състезател на Литекс Армандо Ваюши. Победата изкачи „жълтите“ на третата позиция в подреждането с актив от 27 точки, изоставайки на 1 от втория Политехника и на 3 от водача Крайова 1948 в битката за класиране в елита.

Иначе срещата от 17-ия кръг бе четвърта поредна, в която българският вратар запазва „суха мрежа“, като серията му включва три мача за първенство и един за купата. Именно в турнира за националния трофей е и следващият двубой за Китанов и неговите съотборници.

Мачът от ¼ финалите на надпреварата ще се проведе на 3 март в Плоещ и определено ще бъде по-специален за благоевградчанина, който ще се изправи срещу доскорошния си клуб Астра Гюргево