Българинът Георги Пашов беше титуляр при победата на Арарат-Армения с 2:1 у дома срещу АИК в първи двубой от първия квалификационен кръг в Шампионската лига.

Защитникът, който е бивш младежки национал на България, остана на терена през всичките 90 минути.

Гол на Петрос Аветисян от дузпа още в третата минута даде ранен аванс в полза на Арарат. Ситуацията за гостите от Швеция се влоши допълнително в 13-ата минута, когато Роберт Линдстрьом получи втори жълт и съответно червен картон.

АИК имаше късмет и все пак изравни чрез Панайотис Димитриадис шест минути преди края на първата част.

Арарат-Армения достигна до победния си гол в 45-ата минута на срещата чрез Аветисян. Вторият двубой между двата отбора ще се изиграе на 17 юли./БТА