Българският национал Георги Костадинов изигра първи пълни 90 минути след контузията, която получи през май. Халфът отново беше капитан на отбора на Арсенал Тула в последната им контрола на австрийска земя от подготвителния лагер.

Руският тим обаче падна с 0:1 от Виктория Пилзен с ранно попадение на френския нападател Жан-Давид Бугел, който се разписа в 18-ата минута. Само три минути по-рано Жоел Нганду Каямба удари гредата при друга атака на чешкия тим. До 30-ата минута Виктория Пилзен доминираше, но след това Арсенал пренесе играта в центъра и създаде опция за гол, пропусната от румънеца Александру Тудорие.

Треньорът на Арсенал Тула Дмитрий Парфьонов извърши доста промени в състава, но остави Костадинов до края на мача, за да види как ще реагира тялото на българския национал след рехабилитацията.

В последните 10 минути на мача двата отбора си размениха по едно голово положение, като най-напред Копич изпусна за Виктория пилзен. Малко след това младият бяв бек Даниил Степанов пропусна да изравни.